O Nás

Vítejte v Hamru nad Nežárkou, v penzionu s ubytováním pro rodiny s dětmi, cyklisty, rybáře, mládež i ty, co hledají klid a pohodu.

Hamr leží u Veselí nad Lužnicí, 110 km od Prahy, 7 km od nové dálnice, 5 km od veselsko  -vlkovských zatopených pískových lomů, přímo na břehu řeky Nežárky, v místě, kde se protínají kvalitní cyklostezky, uprostřed jihočeských lesů, rybníků a kulturních památek.

VÍTEJTE U NÁS - V PENZIONU FARMA HAMR

Hamr nad Nežárkou ... místo, které jsme si vybrali pro život. Místo s historií sahající až do doby husitské, se zachovanými urbanistickými skvosty a krásnou přírodou.

Nápad odstěhovat se "na jih" byl ten nejlepší v životě, který jsme zrealizovali. Když jsme se rozhodli odejít z města, náhoda tomu chtěla a objevili jsme zanedbaný pozemek v Hamru u Veselí nad Lužnicí. Postavili jsme velký dům, založili farmu i zahrádku. Hamr se pro nás stal domovem, plníme si sny, o kterých se nám ani nezdálo, učíme se za pochodu nové věci, potřebné k životu na vesnici. Díky internetu nejsme odříznutí od světa, i když se snažíme nebýt úplně závislí na civilizaci a vyhnout se jejím chorobám (hlavně duševním...). Jsme odpůrci GMO, nekrmíme tím ani sebe, ani naše zvířata.

Produkční úlohu našeho bytí na vesnici nevidíme jen v zajištění míry soběstačnosti, potravinové bezpečnosti nebo autarkii, ale i budování pro obec prospěšných činností, jako podporu agroturistiky, podporu úlohy sociální, demografické, enviromentální a krajinotvorné. Prostě "return to nature".

Realizujeme sny, lezeme přes překážky, vyvracíme předsudky, stále něco budujeme a je nám fajn. Měli jsme štěstí a je nám dopřáno žít na krásném místě, přímo u řeky Nežárky, uprostřed lesů, luk a rybníků, v blízkosti zatopených pískových lomů, kousek od Třeboně, Tábora, Červené Lhoty, Hluboké, v místě kudy šla historie, v místě, které není poznamenáno totalitní výstavbou průmyslových komplexů, v místě, kde zůstaly zachovány zemědělské, lesní, rybníkářské, kulturní tradice a hlavně dobrá nálada.

Buďte vítáni u nás ... v Hamru nad Nežárkou, u dvou "Bláznů z jihu".

Jak jsme začínali:

CHOV ANGLONUBIJSKÝCH KOZ

FARMA HAMR

Ing. Lenka Hlinková

IČ: 405 70 487

Email:  lenka@farmahamr.cz

Telefon:  +420 602 35 35 56

Sdílejte s námi

 

PENZION FARMA HAMR

CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ

Hamr u Veselí nad Lužnicí

www.ubytovanijiznicechy.cz

Email: penzion@farmahamr.cz

Telefon:  +420 602 35 35 56